Jesteś tutaj: Start / Publikacje / Archiwum

Archiwum

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - IV Kampania Lokalna "Mamo, tato złe słowo i brak czasu tez krzywdzą".
25 listopada 2015

MAMO , TATO NIE BIJ MNIE - część 3

MAMO , TATO POTRZEBUJĘ WASZEJ MIŁOŚCI. WASZE RĘCE ODPOCZYWAJĄ GDY PRACUJE SERCE I GŁOWA. W Polsce dzieci są bite w bardzo wielu domach. Z badań przeprowadzonych w 2005 roku przez panią MonikęSajkowską wynika, że 72 % rodziców karci swoje dzieci przy pomocy klapsa. I równocześnie 60% dorosłych uważa, że stosowanie kar fizycznych powinno być zakazane. 

Czytaj więcej o: MAMO , TATO NIE BIJ MNIE - część 3
25 listopada 2015

MAMO , TATO NIE BIJ MNIE - część 2

MAMO , TATO POTRZEBUJĘ WASZEJ MIŁOŚCI. WASZE RĘCE ODPOCZYWAJĄ GDY PRACUJE SERCE I GŁOWA. Wprowadzenie zakazu bicia ma uświadomić nam wszystkim, że nie wolno bić nikogo ani dorosłego, ani dziecka. Nie chodzi o to, żeby był to zakaz, za przekroczenie którego grozi odpowiedzialność karna. Natomiast ważna jest zmiana powszechnego wśród nas przekonania, ze klaps jest dopuszczalną metodą wychowawczą wobec dziecka.

Czytaj więcej o: MAMO , TATO NIE BIJ MNIE - część 2
25 listopada 2015

MAMO, TATO NIE BIJ MNIE - część 1

MAMO , TATO POTRZEBUJĘ WASZEJ MIŁOŚCI. WASZE RĘCE ODPOCZYWAJĄ GDY PRACUJE SERCE I GŁOWA. Rodzice wobec swoich dzieci często pozwalają sobie na to czego nigdy nie zrobiliby innej osobie dorosłej: biją, wyzywają, wyśmiewają. Uzadadniają to zawsze w ten sam sposób: robią to dla dobra dziecka, żeby go wychować. Jaki efekt wychowawczy chcieli osiągnąć rodzice dwumiesięcznej dziewczynki z Białogardu, która w stanie bardzo ciężkim trafiła do szpitala? Ma złamania kości czaszki oraz kości oczodołu. Jeżeli będzie żyła lekarze nie wiedzą jakie będą konsekwencje tego pobicia dla jej zdrowia.

Czytaj więcej o: MAMO, TATO NIE BIJ MNIE - część 1
Przejdź do - MAMO, TATO, POKAŻ JAK CHRONIĆ SIĘ PRZED CYBERPRZEMOCĄ