Kampania informacyjno - edukacyjna 2020/2021

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

            Informujemy, że okres pandemii Covid-19 spowodował przerwanie  zaplanowanych działań w roku szkolnym 2019/2020 w ramach projektu Dojrzewania może być bezpieczne  finansowanego  przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

 

Z radością  wznawiamy działania i wracamy do realizacji naszych planów:

   Już niebawem pracownicy poradni rozpoczną realizację szkoleniowych rad pedagogicznych Jak rozmawiać o kłopotach i bezpieczeństwie z nastolatkiem? dla nauczycieli i pedagogów w jaworznickich szkołach;

   Już niebawem pracownicy poradni rozpoczną realizację warsztatów psychoedukacyjnych dla młodzieży klas VIII jaworznickich szkół oraz warsztatów dla chętnych pedagogów szkolnych, którzy będą kontynuować zajęcia warsztatowe dla wybranych  klas VIII.

   we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. J. Lompy- Filia w Jaworznie  odbędą się prelekcje dla rodziców:

         21.10.2020r. Dlaczego moje dziecko?, prelegenci: mgr Wioletta Mendela, mgr Magdalena Makowska – Wiatr

         28.10.2020r. Rozmawiać o zagrożeniach czy z nimi walczyć?, prelegenci: mgr Katarzyna Kotulska, mgr Karolina Olszewska – Suruło

         18.11.2020r. Architekci jutra – jak budować poczucie własnej wartości i odpowiedzialności u nastolatka?, prelegenci: mgr Dagmara Ścisłowicz – Mach, mgr Patrycja Hanf

         Wszystkie prelekcje odbędą się w godzinach od 16 do 17na terenie Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  w Jaworznie, ul. Rynek Główny 17 ( II piętro).

 

   Planujemy zorganizowanie Konferencji Szkoleniowo - Naukowej: Dokąd zmierza dojrzewanie?, która odbędzie się 26 listopada  2020 roku od 9.00 do 13.00 w Teatrze Sztuk w Jaworznie, ul. A. Mickiewicza 2. W ramach konferencji wiedzą i umiejętnościami podzielą się specjaliści pracujący z młodzieżą (psychoterapeuci, terapeuci rodzin). Nastąpi również podsumowanie realizowanego projektu.

 

Zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich zainteresowanych. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz do lektury artykułów pracowników tutejszej Poradni na temat okresu adolescencji.