Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

20 lipca 2022

INFORMACJA

 W okresie lipca i sierpnia 2022

sekretariat poradni - będzie czynny w godzinach od 7.30 – 15.30.

W przypadku bardzo wysokich temperatur w pomieszczeniach, spowodowanych upałami – możliwe skrócenia pracy sekretariatu do 14.30.

Przejdź do - Poradnictwa z psychologami z Ukrainy
11 maja 2022

Poradnictwa z psychologami z Ukrainy

 Szanowni Państwo na Internetowej Platformie Specjalistyczno – Doradczej https://pwpp.uksw.edu.pl/ dostępne jest poradnictwo dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

 NOWOŚĆ - poradnictwo psychologów z Ukrainy zarówno dla uchodźców jak

i osób, które przyjęły osoby do domu. https://pwpp.uksw.edu.pl/aktualnosci/uczniowie-z-ukrainy-jak-reagowac-na-ich-najtrudniejsze-przezycia/

 Zasady zapisów na spotkania https://pwpp.uksw.edu.pl/regulamin-doradztwa-psychologicznego/

Zgłoszenia do specjalisty można dokonać po wcześniejszym zalogowaniu się na Platformie.

Czytaj więcej o: Poradnictwa z psychologami z Ukrainy
9 maja 2022

Komunikat

Uwaga! od poniedziałku 09.05.2022 r.  do 31.05.2022 r. nie będzie dyżuru przy telefonie zaufania w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Jaworznie (699869932)

Prosimy o skorzystanie z pomocy w ramach telefonu zaufania pod numerami zamieszczonymi w zakładce "Pomoc w czasie pandemii". 

26 kwietnia 2022

Reagujemy na zagrożenia. Моя безпечна(?) дитина - od bezpiecznego dorosłego do bezpiecznego dziecka

W porozumieniu z KWP w Katowicach, poruszamy niezwykle trudny i ważny temat, zapobiegania zagrożeniom związanym z wykorzystywaniem i krzywdzeniem dzieci i młodzieży. Tysiące dzieci i młodzieży z Ukrainy uciekających przed wojną znalazło się w zupełnie nowym i niezrozumiałym dla siebie miejscu i sytuacji. Razem ze swoimi rodzinami (a czasem bez nich) szukają pomocy i oparcia. W takiej sytuacji stają się w sposób szczególny narażone na wykorzystanie ze strony osób dorosłych. Naszym celem zapobieganie zdarzeniom tego typu i wsparcie Państwa w działaniach profilaktycznych.

Zapraszamy przede wszystkim ukraińskich nauczycieli, polskich nauczycieli pracujących z dziećmi ukraińskimi; opiekunów oraz asystentów kulturowych. Przekażemy Państwu materiały do pracy z dzieckiem młodszym, również w ukraińskiej wersji językowej.

Czytaj więcej o: Reagujemy na zagrożenia. Моя безпечна(?) дитина - od bezpiecznego dorosłego do bezpiecznego dziecka
Przejdź do - Sympozjum - autyzm
23 marca 2022

Sympozjum - autyzm

Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku zaprasza na XII Międzynarodowe Sympozjum Naukowe IWRD pod tytułem: Skuteczna pomoc dziecku z autyzmem- diagnoza, terapia i badania naukowe”. Sympozjum odbędzie się 25.03.2022 roku w godzinach od 15:00 do 19:30 w formie online.

Wszelkie informacje o sympozjum można znaleźć pod adresem www.sympozjum.iwrd.pl

Zachęcamy do udziału!

Przejdź do - 23 lutego 2022 – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
23 lutego 2022

23 lutego 2022 – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Depresja jest zaburzeniem nastroju (zgodnie z obowiązującą Międzynarodową Klasyfikacją Chorób ICD-11). Charakteryzuje się przede wszystkim długotrwałym obniżeniem nastroju. U dzieci i nastolatków może przejawiać się także drażliwością (tzw. dysforią), nasileniem zachowań agresywnych, destrukcyjnych, autodestrukcyjnych (np. samookaleczania) i buntowniczych. Obok zaburzeń nastroju u takich uczniów rozpoznać np. zaburzenia zachowania lub nadpobudliwość psychoruchową.

Czytaj więcej o: 23 lutego 2022 – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
13 stycznia 2022

Komunikat

Uprzejmie informujemy, że

sekretariat poradni jest czynny:

w każdy poniedziałek

od 7.30 do 18.00,

 od wtorku do piątku 

od 7.30 do 15.30